Nejčastější dotazy

Kolik potřebuji látkových plen ? 

Optimální počet látkových plen je 20-24 ks. Denně spotřebujete v prvních měsících 10 den, proto bude nutno prát každý den. Přibližně od 3.měsíce se spotřeba plen sníží na 6-8 za den a frekvence praní postačí 1x za dva dny.

Jak často musím přebalovat ?

Přebalujte co 2-3 hodiny, v noci dle potřeby. Pokud máte dítě, které hodně čůrá, použijte vkládací plenu pro zvýšení savosti.

K čemu jsou separační pleny ?

Separační pleny zachytávají nečistoty a usnadňují praní plen. Zejména v prvních měsících vám doporučujeme jejich použití, ušetříte si odstraňování "vaječiny" z plen.

Jak často mám prát ?

V prvních měsících perte každý den, později postačí co dva dny. Neskladujte pleny déle než 3 dny, později mohou začít zapáchat v důsledku rozkladu moče.

V čem a jak prát látkové pleny ?

Použijte pleny skladujte "na sucho", tj. v kyblíku, nebo pytli na pleny bez použití vody. Před praním nechejte pleny vždy vymáchejte, následně přidejte prací prostředek a vyperte. Pro praní plen používejte šetrné prací prostředky. Pro lokální odstranění skvrn použijte žlučové mýdlo, nebo mýdlo na skvrny. Pleny perte max. na 60°C, perte na středně dlouhý program a max.800 otáček. Pro praní doporučujeme prací prostředky z mýdlových ořechů, které jsou šetrné k plenám i přírodě.