Doprava od 850 Kč ZDARMA.

O látkových plenách

Proč látkA? 

Proč byste chtěl dát něco jiného na tento vzácný nový zadeček? Skutečné látkové pleny jsou tak měkké a příjemné,  a navíc se snadno používají s moderním zapínaním.

Jsem ve všem nováček. Kde mám začít?

Můžete se cítit trochu ohromen s novým dítětem, novými rutinami, novými látkovými plenkami, se kterými nevíte, co dělat, ale pokud si přejděte všechny otázky, měli byste lépe porozumět vše, co potřebujete vědět.

Co je to konopí?

Používáme flísový materiál vyrobený ze směsi konopí a bavlny, který je pružný, savý a měkký. 

  • Konopná vlákna jsou 10-krát silnější než bavlna a lze je použít k výrobě všech typů oděvů.
  • Bavlna roste pouze v teplém podnebí a vyžaduje obrovské množství vody a pesticidů.
  • Konopí vyžaduje málo vody a roste v široké škále podnebí.
  • Konopí přirozeně odrazuje růst plevelů a má jen málo nepřátel hmyzu, což znamená ŽÁDNÝ HERBICIDY a ŽÁDNÝ nebo ŽÁDNÝ PESTICIDY!
  • Konopí produkuje dvakrát tolik vlákna na akr než bavlna!
  • Produkce konopí je v mnoha zemích nezákonná kvůli jeho záměně s marihuanou, ale konopí je jako omamná látka nepoužitelné.

ŽÁDNÝ STROM NEBO RASTLINNÝ DRUH NA ZEMI NEMÁ TAKOVÝ OBCHODNÍ, HOSPODÁŘSKÝ A ENVIRONMENTÁLNÍ POTENCIÁL JAKO KONOPÍ. Je dokázano, že konopí lze použít kromě látky k výrobě více než 30 000 známých produktů, včetně papíru, paliva, olejů (vaření, mazání atd.), plastů, potravin pro lidi a zvířata a stavebních materiálů.

Jaké jsou výhody polyesterového flísu?

Polyesterový flís je syntetický materiál, který je velmi měkký, stejně jako kvalitní svetre nebo bundy pro dospělé! Jako vložka plenky zabraňuje mokrému plenkovému materiálu přijít do kontaktu s pokožkou vašeho dítěte. Odpuzuje pevné látky, pokud nejsou příliš lepivé! Vzhledem k tomu, že je pružný, můžete ji rozprestřít nad záchodem a natáhnout. U Bum Hugger polyesterový flís lemuje celou VNITŘNÍ část pleny, zevnějšek je ze změsi bavlny a konopí.

 

Kolik plenek potřebuji?

Počet plenek, které potřebujete, závisí na věku dítěte a na tom, jak moc vaše dítě pije!

Pro novorozence budete pravděpodobně potřebovat 10-12 plenek denně (24 hodin). Batole obvykle používá 3-4 konopné pleny během dne a Bum Hugger v noci. Kolik plenek celkem potřebujete, záleží na tom, jak často prádlo perete. Dobrý nápad je začít jen s několika plenkami - vyzkoušejte náš Bum Pack, ujistěte se ve velikosti, tvaru a stylu, který vyhovuje vám i vašemu dítěti, protože jakmile byly použity, nemohou být vráceny. Pokud si nejste jisti, požádejte o radu.

 

A co ještě potřebuji, abych mohl začít?

Plenka tvoří absorpční část, ale na ní použijete svrchní kalhotky, které jsou vyrobeny z tenkého, prodyšného, ​​ale nepromokavého materiálu. Budete potřebovat asi 3–5 svrchních kalhotek. Můžete použít buď pratelné nebo jednorázové utěrky. Pratelné ubrousky využijete i pro mnoho dalších situací, takže je velmi dobré je mít k dispozici.

 

Budete potřebovat kyblík na plenky, kde uskladníte všechny pleny až do dne praní. Můžete si koupit speciální nebo obyčejný velký gumový kyblík s víkem, který udrží všechno po dobu až 4 dnů. Je v pořádku ukládat použité pleny do suchého kyblíku a je to méně obtížné než namáčení. Moderní pračky a prášky činí sterilizaci zbytečnou. Zde si můžete koupit svrchní kalhotky a ubrousky.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz